۱۰:۴۸ ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
347 بازدید
پ
دسته‌ها

مدیرهماهنگی امور نهادهای مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد: ایران و ارمنستان برای ایجاد منطقه آزاد مشترک توافق کردند.

 

تبریز- مدیرهماهنگی امور نهادهای مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از ایجاد منطقه آزاد مشترک ارس و مغری خبر داد و گفت: ایران و ارمنستان برای ایجاد منطقه آزاد مشترک ارس و مغری توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، زهره بهره‌بر در نشست تخصصی مناطق آزاد مشترک در جلفا، اظهار داشت: ایجاد مناطق آزاد مشترک میان ایران و کشورهای هدف در دستور کار دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد قرار دارد و ما بر تحقق این موضوع تاکید داشته و پیگیر شکل‌گیری این مناطق هستیم.
وی ادامه داد: هدف شکل گیری مناطق آزاد مشترک ارائه خدمات، مدیریت و مالکیت مشترک است که توسعه دیپلماسی اقتصادی، ارتقا همکاری‌های منطقه، تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاران و توسعه زیرساخت‌های تجاری را سبب می‌شود.
وی برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی، بهره‌برداری و توسعه زیرساخت‌ها، ارائه خدمات، بازسازی و نگهداری، بهینه‌سازی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، تحکیم و توسعه روابط کشور جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالقوه طرفین، توسعه صادرات و رونق تجارت، تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاران مشترک را از محورهای اصلی مناطق آزاد مشترک عنوان کرد.
زهره‌بهره بر از پیگیری ایجاد منطقه آزاد مشترک ارس و مغری ارمنستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این موضوع، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد با مقاماتی از ارمنستان در تهران دیدار و گفتگو کردند.

اشتراک گذاری