۱۱:۲۳ ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
102 بازدید
پ
دسته‌ها

فورمنتینی، نماینده مجلس ایتالیا: آنچه در قره باغ رخ داد، پاکسازی قومی ارمنیانی بود، که هزاران سال در آنجا ساکن بودند

 

به گزارش آرمن پرس، پائولو فورمنتینی نائب رئیس کمیسیون خارجی مجلس ایتالیا در پاسخ به سخنان معاون وزیر خارجه این کشور، درخصوص ایجاد امکان عضویت ارمنستان در اتحادیه اروپا، طی سخنانی گفته :
انتظار داریم‌ که ایتالیا، از عضویت ارمنستان در جامعه اروپا، کاملا حمایت نماید.
وی سپس افزوده:
ما همواره بر این موضوع تاکید خواهیم کرد، زیرا همچنانکه اشاره نموده ایم، ایتالیا، ارتباطات محکمی در بخشهای تجاری و انرژی با آذربایجان دارد، ولی این بدین معنی نیست که ما، تمامی این مردم را، به حال سرنوشت خود رها کنیم؟ باید همواره بیاد آوریم که چه اتفاقی در قره باغ کوهستانی رخ داد، زیرا آنچه که به سادگی به عنوان “اخراج از سرزمین‌های آذربایجان” عنوان می شود، در واقع پاکسازی قومی ارمنیانی است که هزاران سال در آنجا زندگی کرده اند. طور دیگری نمی‌توانیم عنوان کنیم، لازم است این را درک کنیم. راه حلهای بسیاری وجود داشت، ولی مورد نظر واقع نشد و امروزه دیگر هیچ ارمنی در قره باغ کوهستانی حضور ندارد.
فورمنتینی سپس افزوده:
و تمام اینها، قبل از ۲۴آوریل، یکصدونهمین سالگشت نسل کشی ۱۹۱۵، رخ داده است.
این نماینده مجلس ایتالیا در پایان گفته:
ما تمامی این مسائل را باید در روابط هرروزمان با آذربایجان به یاد داشته باشیم. و چنانچه ما در روند نزدیکی ارمنستان به اتحادیه اروپا، پیشرفتی مشاهده کرده ایم، باید اذعان کنیم، که طبق برخی شواهد، در کشور هم مرز با ارمنستان(آذربایجان)، عکس این موضوع در جریان می باشد.

اشتراک گذاری