۱۱:۰۷ ۱۴۰۱/۰۴/۲۳
1,272 بازدید
پ
دسته‌ها

علاقه‌مندی ارمنستان به تعمیق و گسترش همکاری‌های محیط زیستی با ایران

 

وزیر محیط زیست جمهوری ارمنستان با اشاره به همکاری های گسترده دو کشور ایران و ارمنستان در زمینه های مختلف، علاقه مندی این کشور به تعمیق و گسترش همکاری های زیست محیطی را ابراز کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با وزیر محیط زیست جمهوری ارمنستان که در حاشیه نشست منطقه ای وزرای محیط زیست برگزار شد، با اشاره به ریشه های تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ارمنستان، اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که تفاوت زبانی نمی تواند دو ملت ایران و ارمنستان را از هم جدا کند. همچنان که هم وطنان عزیز ارمنی ما در این کشور از همه حقوق و مواهب شهروندی ایران برخوردارند.
وی افزود: ما کشورهای همسایه می بایست در شادی و غم در کنار هم باشیم و مردم ما در سایه این دوستی و مودت، روزهای خوبی را تجربه کنند.
معاون رییس جمهور، آلاینده های زیست محیطی را موجب رنج و ناراحتی انسان ها توصیف کرد و گفت: امیدوارم با همکاری طرفین بر چالش های آلاینده های زیست محیطی فایق شویم.
سلاجقه با اشاره به تجربیات ارزنده کشورمان در زمینه مواجهه با چالش های زیست محیطی، از آمادگی ایران برای انتقال این تجربیات به کشورهای منطقه از جمله کشور دوست و برادر ارمنستان خبر داد.
در این دیدار، هاکوب سیمیدیان؛ وزیر محیط زیست جمهوری ارمنستان، با تشکر از میزبانی ایران در برگزاری نشست منطقه ای وزرای محیط زیست، گفت: در نشست امروز مسایل بسیار مهمی مطرح شد که باید به صورت مستمر مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به همکاری های گسترده دو کشور ایران و ارمنستان در زمینه های مختلف، علاقه مندی کشور به تعمیق و گسترش همکاری های زیست محیطی را ابراز کرد.
سیمیدیان همچنین از عزم کشورش برای انجام اقدامات لازم برای بهبود شرایط کمی و کیفی آب رودخانه ارس خبر داد.
وزیر محیط زیست جمهوری ارمنستان در پایان از رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران برای سفر به این کشور دعوت کرد که این دعوت با استقبال سلاجقه همراه شد.

اشتراک گذاری