۱۲:۱۶ ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
373 بازدید
پ
دسته‌ها

سفیر جمهوری اسلامی استوارنامه خود را به رئیس جمهوری ارمنستان تقدیم کرد

 

امروز جمعه ششم مردادماه، جناب آقای مهدی سبحانی سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ارمنستان، با آقای واهاگن خاچاتوریان رئیس جمهوری ارمنستان دیدار و استوارنامه خود را به ایشان تقدیم کرد.

در این دیدار، رئیس جمهوری ارمنستان مسئولیت جدید آقای سبحانی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان را تبریک گفت و با اشاره به اهمیت روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای جمهوری ارمنستان طی سه دهه گذشته، ابراز اطمینان کرد که دوره مسئولیت آقای سبحانی نیز شاهد تقویت و تعمیق روزافزون روابط دو طرف خواهد بود.

سفیر کشورمان نیز با قدردانی از پذیرایی گرم
رئیس جمهوری ارمنستان، افزود: افتخار دارم سلام‌های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران را به شما و مردم کشور دوست ارمنستان ابلاغ نمایم. روابط بین ایران و ارمنستان، ریشه‌های تاریخی عمیقی دارد و ظرفیت‌های بالقوه بزرگی برای توسعه روابط وجود دارد.

آقای سبحانی با تاکید بر تلاش حداکثری در دوره مسئولیتشان به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان برای ارتقای روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها، ابراز امیدواری کرد که در سایه همکاری صادقانه دو طرف، توسعه روزافزون روابط دوجانبه محقق شود.

طرفین با اشاره به احترام و اعتماد متقابل حاکم بر روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، تحکیم روابط دوجانبه را در حفظ صلح و ثبات در منطقه مؤثر دانستند و درباره فرصت‌های تعمیق روابط به ویژه در حوزه انرژی، پروژه‌های زیربنایی و همکاری در حوزه فناوری گفتگو کردند.

اشتراک گذاری