۱۰:۲۷ ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
945 بازدید
پ
دسته‌ها

دیدار رئیس و اعضای اتاق ایران وارمنستان، با سفیر تام الاختیار جمهوری ارمنستان در تهران

دیدار رئیس و اعضای اتاق ایران وارمنستان

دفتراتاق ایران و ارمنستان ،تهران

درتاریخ۳مهرماه، هیئتی از اتاق مشترک بازرگانی ایران وارمنستان،به ریاست هرویک یاریجانیان رئیس این اتاق، در محل سفارت جمهوری ارمنستان در تهران حضور یافته، و روز استقلال این کشور را به سفیر جمهوری ارمنستان جناب آقای آرداشس تومانیان و دیگر همکاران ایشان تبریک گفتند.

در این دیدار ابتدا ارداشس تومانیان سفیر تام الاختیار ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران طی بیاناتی ضمن تشکر از حضور رئیس و اعضا اتاق ایران وارمنستان ،از فعالیتهای این اتاق در زمینه گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دوکشور دوست و همسایه تشکر نموده و اظهار امیدواری نمودند که این روند همچنان ادامه پیدا کند. ایشان همچنین امادگی خود را جهت همکاری دراین مسیر اعلام و از فعالیتهای سفارت ارمنستان در تهران گزارش مبسوطی ارائه و تاکید کردند که با همکاری مشترک میتوان روابط تجاری و اقتصادی فیما بین دوکشور را به سطحی بالاتر ارتقا داد.

پس از بیانات جناب سفیر، هرویک یاریجانیان رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران وارمنستان، با تشکر از بیانات ایشان، ابتدا ۲۱ سپتامبر روز استقلال ارمنستان را از طرف خود، هیئت مدیره و تمامی اعضا اتاق ایران وارمنستان،به جناب سفیر و همکاران ایشان تبریک گفته و از زحمات و فعالیتهای سفارت ارمنستان در تهران جهت تعمیق روابط دو کشور تشکرنموده وضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای اتاق درراه تحکیم و گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین ایران وارمنستان، چالشها و مشکلات موجود، بین دوکشور را نیز به اطلاع جناب سفیرو همکارانشان رساندند.

درادامه جلسه موضوع همکاریهای مشترک در خصوص ارائه اطلاعات به روز در زمینه شرایط تجاری- اقتصادی ارمنستان، همچنین طرح برنامه هایی جهت فعالیتها در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته وطرفین آمادگی خود را برای اجرا این برنامه ها اعلام‌ نمودند.

از طرف اتاق مشترک در این دیدار آقایان هنریک یاری جانیان ،ناربه نظریان ،ادیک ورطانی و گاسپار امیرخانی حضور داشتند.

اشتراک گذاری