۱۰:۱۰ ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
932 بازدید
پ
دسته‌ها

تحریم کالاهای ترکیه، درارمنستان ایروان، ارمن‌ پرس

تحریم کالاهای ترکیه، درارمنستان ایروان، ارمن‌ پرس

اتاقهای بازرگانی ارمنستان-فرانسه
CCI FZrance Armenie
ارمنستان-بلژیک، (BBC), و اتاق بازرگانی اروپا (EBA) , حمایت خود را از پیشنهاد وزارت اقتصاد ارمنستان درخصوص ممنوعیت
واردات کالاهای ترکیه ایی اعلام کردند.

سه اتاق فوق طی انتشار بیانیه ایی اعلام کردند: هر ساله ۳۰۰میلیون دلار کالای تولید ترکیه وارد ارمنستان می شود . امروز دیگر امکان آرامش و سود اقتصادی و بدنبال آن دخالت نظامی ناممکن است . نهادهای ما برای هر نوع کمکی تماما در اختیار دولت قراردارند، تا در بلند مدت بتوانیم از واردات کالاهای ترکیه بی نیاز شده، و تولیدات فرانسه ودیگر کشورهای اروپایی را جایگزین آن نماییم.

کالاهای ترکیه موجود دربازار ارمنستان، عمدتا کالاهای تقلبی (contrefacon) مارکهای معروف فرانسه و اروپا میباشند. در اغلب تولیدات ، پوشاک،کفش، مصنوعات چرمی، عطر و غیره،این موضوع صادق است. همکاران تجاری ما در فرانسه، کشورهای فرانکوفون و اروپا، آمادگی دارند تا با شرایطی به مراتب بهتر از تولیدات ترکیه ، جهت صادرات کالاهاو تکنولوژی خود به ارمنستان ، همچنین سرمایه گزاری دراین زمینه همکاری نمایند . به منظور ایجاد سهولت برای ورودو جایگزین کردن این کالاها به جای تولیدات ترکیه در ارمنستان

اتاقهای بازرگانی ما پیشنهاد میکنند تا برای واردات کالا از کشورهای دوست ، هزینه گمرکی را کاهش وبرای واردات کالاهای ترکیه، هزینه گمرکی را افزایش دهیم.

عربستان سعودی با تحریم کالاهای وارداتی از ترکیه که چیزی در حدود ۳/۵میلیارد دلار درسال بود، باعث شد ارزش لیر ترکیه مجددا ۲۰درصد دیگر سقوط کند.

اشتراک گذاری