۰۱:۱۴ ۱۴۰۲/۱۱/۰۱
213 بازدید
پ
دسته‌ها

اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان: ارمنستان: جمهوری آذربایجان  تمایلی به ادامه مذاکرات صلح ندارد

 

وزیر خارجه ارمنستان روز شنبه در نشست خبری گفت،علیرغم بی میلی جمهوری آذربایجان، ارمنستان همچنان متعهد به گفت‌وگو است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه ارمنستان روز یکشنبه بار دیگر اظهار داشت که باکو از ادامه مذاکره با ایروان سرباز می‌زند.

به گزارش منابع خبری، «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان در جریان نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه کرواسی در شهر «زاگرب» گفت، جمهوری آذربایجان از از سرگیری مذاکرات صلح با ارمنستان خودداری کرده است.

میرزویان افزود:«علیرغم بی میلی جمهوری آذربایجان، ارمنستان همچنان متعهد به گفت‌وگو است و با حمایت اتحادیه اروپا فعالانه در مذاکرات شرکت کرده است.»

 

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در جلسه پرسش و پاسخ در پارلمان این کشور اظهار داشت، تمام اقدامات دولت بر حفاظت از حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری ارمنستان متمرکز است.

پاشینیان اظهار داشت:«در مورد اطلاعیه‌های رسمی جمهوری آذربایجان، من به آنها پاسخ داده‌ام . باید بگویم که باکو در پاسخ به درخواست‌های طرف ارمنی دو استدلال متقابل ارائه می‌کند.»

وی ادامه داد:«ما دستور کار صلح را مطابق با منطق جمهوری آذربایجان اعلام نکردیم، دستور کار صلح را مطابق با منطق خود اعلام کردیم.»

نخست وزیر ارمنستان افزود که اگر مثلا جمهوری آذربایجان از دستور کار صلح عقب نشینی کند و این بدان معنا نیست که طرف ارمنی نیز باید از آن عقب نشینی کند.

اشتراک گذاری